Jumppakalenteri 2018-2019

Jumppakalenteri 2018-2019

Rauman Naisvoimistelijat käyttää sähköistä ilmoittautumisjärjestelmää.

AIKUISET, ikäraja 15v.

Ohjaajat: Laura Aalto, Pia Kutila, Niina Merta-Kaisjoki, Mira Kiviharju, Heidi Nordvall, Jonna Rajakangas, Laura Salmi, Mari-Elina Vene, 

Ota tunnille mukaan: sisälenkkarit, pyyhe, juomapullo ja jumppa-alusta. Rullaustunneille oma rulla mukaan!

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17.50-18.35 Lesmills Bodystep® 45 Raumanmeri Laura S
Maanantai  18.05-19.00 Kehonhuolto/Rullaus Uimahalli Pia
Maanantai 18.45-19.30 Lesmills Bodybalance® 45 Raumanmeri Laura S
         
Tiistai 18.10-19.10 Lavis ® Raumanmeri Laura A
         
Keskiviikko 18.00-19.00 Ikiliikkujat 55+ Winnova Stenius Mari-Elina
Keskiviikko 17.30-18.15 Lesmills Sh´bam® 45 Kari Niina
Keskiviikko 19.00-20.00 Tehokeskivartalotreeni + venyttely Winnova Stenius Mari-Elina
         
Torstai 18.00-18.55 Keppijumppa (seuralla on kepit)  Hj Nortamo monitoimisali Jonna
Torstai 19.35-20.20 Lesmills Tone ® 45 Raumanmeri Mira
         
Perjantai 17.45-18.45 Kuntotanssi Hj Nortamo monitoimisali Laura A
         
Sunnuntai 17.00-17.45 Syke Workout (toiminnallinen tunti) Raumanmeri Heidi

PERHELIIKUNTA

Lapsen kanssa perheliikuntaan osallistuva aikuinen voi olla äiti, isä, mummi, pappa, kummi tms.

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 16.50-17.35 Tiitiäisten temmellys-, vauva- ja taaperojumppa 6 kk-2v lapsille ja aikuisille Pyynpää Kirsi-Marja Hyppölä / Miia Kokkala
Maanantai 17.40-18.25 Tenavien temppuilut – perheliikuntajumppa 2-4v lapsille ja aikuisille Pyynpää Anna Berglund / Katja Angsorge
    -    
Keskiviikko 17.30-18.30 Perhetelinejumppa 5-6v lapsille ja aikuisille Normaalikoulu  Minna Okkonen
Keskiviikko 18.30-19.30 Perhetelinejumppa 7-12v lapsille ja aikuisille Normaalikoulu Minna Okkonen
    -    
Torstai 17.20-18.05 Temppuratajumppa 1 – perheliikunta 2-4v lapsille ja aikuisille Pyynpää Teija Aalto
Torstai 18.10-18.55 Temppuratajumppa 2 – perheliikunta 2-4v lapsille ja aikuisille Pyynpää Teija Aalto

PIKKURUISET

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17.30-18.15 Keijukarkelot 4-6v tytöt Winnova Stenius Silja Okkonen
         
Tiistai 17.30-18.10 Satumetsän seikkailijat 3-4v tytöt ja pojat Pyynpää Silja Okkonen
Tiistai 18.15-18.55 Satumetsän seikkailijat 5-6v tytöt ja pojat Pyynpää Silja Okkonen
           
Keskiviikko 16.30-17.15 Tanssin taikaa 4-5v tytöt Pyynpää Outi Kovanen
Keskiviikko 17.15-18.00 Tanssin taikaa 5-6v tytöt Pyynpää Outi Kovanen
         
Torstai 17.15-17.55 Voimistelun treeniryhmä 5-6v. Hj Nortamo monitoimisali Ella Osara
Torstai 18.35-19.20 Vikkelät vipeltäjät 5-6v pojat ja tytöt Syväraumana Anna Berglund / Katrin Kivistik

KOULUIKÄISET

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17.15-18.00 Mixed Up Dance 7-8v Uimahalli Eveliina Järvi ja Salla Loponen
Maanantai 17.00-18.00 Jumppailoa 9-10-v tytöt Hj Nortamo monitoimisali Hanna Laksi
         
Tiistai 17.00-17.55 Jumppailoa 7-8v Kari Sofia Valtonen
         
Keskiviikko 16.30-17.25 AkroJumppa 11-14v Kari Iina Ojanen ja Sofia Wallenius
         
Torstai 16.30-17.15 Mixed up dance 9-12v Hj Nortamo monitoimisali Ella Osara
         

Schedule in English

Ilmoittaudu ja rekisteröidy

Rekisteröityneet jäsenet voivat ilmoittautua jumppiin sähköisesti jäsentietopalvelun kautta.

Kaikki ilmoittautumiset tehdään sähköisesti!

Huom! Muistathan, että rekisteröityminen tehdään ainoastaan kerran, joten muista tunnuksesi ja salasanasi.