Jumppakalenteri kausi 2020-21

Jumppakalenteri kevät ja kesä 2021

AIKUISET, ikäraja 14v.

KESÄJUMPAT 2021

MAANANTAISIN klo 17.30-18.30 Toiminnallinen treeni
Lähdepellon kuntoportaiden läheisyydessä
Ohjaaja Laura Sinikallas
Elokuussa 2.8., 9.8., 16.8., ja 23.8.

TIISTAISIN klo 17.30-18.30 Lavis
Pyynpään tekonurmella
Ohjaaja Laura Aalto
Elokuussa 10.8. ja 17.8.

KESKIVIIKKOISIN klo 10-11 Aamunavaus
Ankkalammen kentällä
Ohjaaja Mari-Elina Vene
Elokuussa 4.8., 11.8. ja 18.8.

KESKIVIIKKOISIN klo 17.30-18.30 Puistojooga
OKL Myllyn luona (Seminaarinkadun puolelta käynti)
ohjaaja Meelika Altmäe
Elokuussa 4.8., 11.8. ja 25.8.

TORSTAISIN klo 17.30-18.30 Keppijumppa (seuralla omat kepit)
Pyynpään tekonurmella
Ohjaaja Jonna Rajakangas
Elokuussa 5.8., 12.8., 19.8. ja 26.8.

Ota mukaasi jumppa-alusta ja juomapullo

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17.35-18.35 Les Mills Bodystep® 60 Raumanmeri Laura Salmi
Maanantai 18.45-19.45 Les Mills Bodybalance® 60 Raumanmeri Laura Salmi
         
Tiistai

18-19

Les Mills Bodycombat® 60 HJ Nortamon sali Laura Nieminen-Tomminen
Tiistai 18.10-19.10 Lavis ® Raumannmeri Laura Aalto
         
Keskiviikko 18.00-19.00 Ikiliikkujat 60+ Winnova Stenius Mari-Elina Vene
Keskiviikko 19.00-20.00 Ryhtijumppa (seuralla on keppejä) Winnova Stenius Jonna Rajakangas
Keskiviikko 20.00-20.30 Liikkuvuus ja venyttely Winnova Stenius Jonna Rajakangas
         
Torstai 18.05-18.50 Les Mills Sh´bam® 45 Pyynpää Niina Merta-Kaisjoki
Torstai 19.05-19.50 Les Mills Tone® 45 Raumanmeri Mira Kiviharju
         
Perjantai 18.00-19.00 Kuntotanssi Hj Nortamon sali Laura Aalto
         

Ota tunnille mukaan: sisälenkkarit, pyyhe, juomapullo ja jumppa-alusta.

PERHELIIKUNTA

Lapsen kanssa perheliikuntaan osallistuva aikuinen voi olla äiti, isä, mummi, pappa, kummi tms.

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17-17.45 Tiitiäisten jumppatreffit, lapset 7 kk - alle 3v taaperojumppa yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Kirsi-Marja Hyppölä 
Maanantai 17.30-18.15 Temppuratajumppa perheliikuntaa 2-4v lapsille ja aikuislle Winnova Stenius Sari-Anna Salonen
Maanantai 18-18.45 Tenavien jumppatreffit, perheliikuntajumppa lapset 3-4v yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Anna Berglund 
         
Su  15.30-16.30 Perhefreegym - 5-9v lapsille ja aikuisille Raumanmeri Heidi Nordvall ja Silla-Miitta Paasila

PIKKURUISET

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Tiistai 17.30-18.10 Keijukarkelot 3-4v tytöt  Pyynpää Helmi Vänni
Tiistai 18.15-18.55

Keijukarkelot 5-6v tytöt 

Pyynpää Helmi Vänni  
         
Keskiviikko 16.30-17.10 Jumppakivaa 3-4v tytöt ja pojat Pyynpää Elle Puntanen
Keskiviikko 17.15-17.55 Jumppakivaa  5-6v tytöt ja pojat Pyynpää Elle Puntaneni
Keskiviikko 16.30-17.25. Voimistelun treeniryhmä 5-6v Kari Eveliina Järvi
         
Torstai 17.45-18.30 Satuseikkailu 4-6v tytöt ja pojat  Kari  Emmi Tuominen

KOULUIKÄISET

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Maanantai 17.00-17.55 Mixed up dance 7-9v Uimahalli Eeva Osara
Maanantai 18.00-18.55 Nuorten tanssi 9-12v Uimahalli Eeva Osara
         
Keskiviikko 17.30-18.25 Voimistelun treeniryhmä 7-9v Kari  Eveliina Järvi
         
Sunnuntai 16.45-17.45 Freegym 10-16v tytöt ja pojat Raumanmeri Heidi Nordvall ja Silla-Miitta Paasila

 

Ilmoittaudu ja rekisteröidy

Rekisteröityneet jäsenet voivat ilmoittautua jumppiin sähköisesti jäsentietopalvelun kautta.

Kaikki ilmoittautumiset tehdään sähköisesti!

Huom! Muistathan, että rekisteröityminen tehdään ainoastaan kerran, joten muista tunnuksesi ja salasanasi.