Jumppakalenteri kausi 2021-22

Jumppakalenteri 2021-2022

AIKUISET, ikäraja 14v.

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 10-11 Ikiliikkujat 60+ Winnova
Stenius
Mari-Elina
Vene
Ma 17.30-
18.30

Toiminnallinen ulkotreeni,
18.10. saakka

Lähdepellon
kuntoportaat
Laura Sinikallas
Ma 17.45-
18.30
Les Mills Tone® 45 Raumanmeri Mira Kiviharju
Ma 18.40-
19.40
Les Mills Bodybalance® 60 Raumanmeri Laura Salmi
         
Ti

18-19

Les Mills Bodycombat® 60 Winnova
Stenius
Laura
Nieminen-Tomminen
Ti 18.10-
19.10
Lavis ® Raumanmeri Laura Aalto
Ti 19.05-
20.00
Äijätreeni Winnova
Stenius
Kati Haromo
         
Ke 18.15-
19.00
Muokkaus Winnova
Stenius
Mari-Elina
Vene
Ke 19.00-
20.00
Lattarijumppa Winnova
Stenius
Sari Taimi
         
To 18-19 Keppijumppa Hj Nortamon
monitoimisali
Jonna
Rajakangas
To 19.05-
19.55
Flowjooga Raumanmeri Meelika
Altmäe
         
Pe 18.00-
18.45
Kuntotanssi Hj Nortamon sali Laura Aalto
Pe 18.45-
19.15
Kehonhuolto Hj Nortamon sali Laura Aalto
         
Su 15.30-
16.15
Koko kroppa Raumanmeri Heidi Nordvall /
Mari-Elina Vene

UUSI KURSSI: Aikuisbaletti alkeet, aikuisille ja yli 14-vuotiaille nuorille. 10 x kurssi, alkaen 8.9. keskiviikkoisin klo 17.30-18.30 Karin koululla, ohjaajana Ruut Vuola. Kurssimaksu 70e (sis.jäsenmaksun) erikseen aikuisten 2021-22 toimintamaksusta. Ilmoittautuminen alkaa 30.8. klo 17 Ilmoittautumisten kautta.

Ota tunnille mukaan: sisälenkkarit, pyyhe, juomapullo ja jumppa-alusta.

PERHELIIKUNTA

Lapsen kanssa perheliikuntaan osallistuva aikuinen voi olla äiti, isä, mummi, pappa, kummi tms.

Päivä        Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 17.00-17.45

Tiitiäisten jumppatreffit, lapset 7 kk - alle 3v taaperojumppa yhdessä oman aikuisen kanssa

Pyynpää Kirsi-Marja Hyppölä 
Ma 18.00-18.45 Tenavien jumppatreffit, perheliikuntajumppa lapset 3-4v yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Anna Berglund 
         
Ke 16.30-17.15 Perheliikkari (liikuntaleikkikoulu) lapset 3-4v. yhdessä oman aikuisen kanssa Winnova Stenius Mari-Elina Vene
Ke 17.20-18.05 Perheliikkari (liikuntaleikkikoulu) lapset 5-6v. yhdessä oman aikuisen kanssa Winnova Stenius Mari-Elina Vene
Ke 17.30-18.30 Perheteline, lapset 5-6v. yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Teija Sirola
Ke  18.30-19.30 Perheteline, lapset 7-13v. yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Teija Sirola

PIKKURUISET

Päivä  Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ti 17.30-18.10 Keijukarkelot 3-4v. Pyynpää Helmi Vänni
Ti 18.15-18.55

Keijukarkelot 5-6v.

Pyynpää Helmi Vänni
         
Ke 16.30-17.25 Voimistelun treeniryhmä 5-6v. Pyynpää Belinda Niemenmaa
Ke 16.30-17.30 Tempputemmellys 4-6v. pojat ja tytöt Kari Nelli Katajisto
         
To 17.00-17.55 Satutanssi 3-4v. Pyynpää Outi Kovanen
To 18.00-18.55 Satutanssi 5-6v. Pyynpää Outi Kovanen
         
Pe 17-17.55 Voimistelun treeniryhmä 5-7v.

Winnova
Stenius      

Helmi Vänni

KOULUIKÄISET

Päivä  Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 17.00-17.55 Mixed up dance 7-9v Uimahalli Helmi Vänni
Ma 18.00-18.55 Nuorten tanssi 9-12v Uimahalli Helmi Vänni
         
To 18.00-19.00 Tempputorstai I alkeis 7-12v. pojat ja tytöt Pohjoiskehä Anni Paasila
To  19.00-20.00 Tempputorstai II 7-12v. pojat ja tytöt Pohjoiskehä Anni Paasila
         
Pe  18.00-18.55 Voimistelun treeniryhmä 7-9v. Winnova Stenius Helmi Vänni
         
Su 16.30-17.30 Temppupaja 8-15v. pojat ja tytöt Raumanmeri Heidi Nordvall

 

Ilmoittaudu ja rekisteröidy

Rekisteröityneet jäsenet voivat ilmoittautua jumppiin sähköisesti jäsentietopalvelun kautta.

Kaikki ilmoittautumiset tehdään sähköisesti!

Huom! Muistathan, että rekisteröityminen tehdään ainoastaan kerran, joten muista tunnuksesi ja salasanasi.