Jumppakalenteri kausi 2022-23

JUMPPAKALENTERI 2022-2023

AIKUISET
naiset ja miehet, yli 14-vuotiaille.

Päivä Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 10-11
Ikiliikkujat 60+
 
Winnova
Stenius
Mari-Elina
Vene

Ma

18.30-
19.30
Muokkaus Raumanmeri Mari-Elina Vene
Ma  19.35-   
20.25
Kehonhuolto
28.11. tunnin ohjaa Mari-Elina
Raumanmeri Ninni Viitanen
         
Ti 18.30-19.20

Lavis 

Raumanmeri Laura Aalto
         
Ke 18.05-
19.00
Keppijumppa Winnova
Stenius
Jonna Rajakangas
Ke 19.05-
20.00
Lattarijumppa Winnova
Stenius
Sari Taimi
         
To 17.30-
18.25
Jooga Karin koulu Meelika Altmäe
To 19.10-
19.55

Step-muokkaus

Raumanmeri Heidi Nordvall
         

Pe

18.00-
18.45

Kuntotanssi

Hj Nortamon koulun sali (vanha Aronahde)

Laura Aalto

Pe 18.45-
19.15
Kehonhuolto

Hj Nortamon koulun sali

Laura Aalto
         
Su 17.00-
18.00
Tehomuokkaus Raumanmeri Laura Salmi

Ota tunnille mukaan: jumppa-/tanssitossut, pyyhe, juomapullo ja jumppa-alusta.

PERHELIIKUNTA

Lapsen kanssa perheliikuntaan osallistuva aikuinen voi olla äiti, isä, mummi, pappa, kummi tms.

Päivä        Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 17.00-17.45

Tiitiäisten jumppatreffit, lapset 7 kk - alle 3v taaperojumppa yhdessä oman aikuisen kanssa

Pyynpää Kirsi-Marja Hyppölä 
Ma 18.00-18.45 Tenavien jumppatreffit, perheliikuntajumppa lapset 3-4v yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Anna Berglund 
         
Ti 17.00-17.45 Perheliikkari (liikuntaleikkikoulu) lapset 2-3v. yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää  Minna Okkonen
         
Pe  17.00-18.00 Perheteline, lapset 5-8v. yhdessä oman aikuisen kanssa Pyynpää Teija Sirola

PIKKURUISET

Päivä  Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ti 18.00-18.45 Liikkari (Liikuntaleikkikoulu) 4-5v. Pyynpää Minna Okkonen
         
Ke  16.30-17.25 Telinevoimistelun treeniryhmä,
alkeet 5-6v.
Pyynpää Silla-Miitta Paasila
Ke  16.45-17.30 Satutanssi 3-4v. Kari Outi Kovanen
Ke 17.35-18.20 Satutanssi 5-6v. Kari Outi Kovanen
         
To 16.30-17.15 Keijukarkelot 3-4v. Hj Nortamon
monitoimisali
Venla Voutilainen
To 17.00-17.45

Supersankarit GO!
alkaa 1.9.

Pyynpää Anna Berglund
To 17.15-18.00 Keijukarkelot 5-6v. Hj Nortamon
monitoimisali
Venla Voutilainen
         
Pe 17.00-17.55 Voimistelun treeniryhmä 5-6v.

Winnova
Stenius      

Helmi Vänni

KOULUIKÄISET

Päivä  Aika Laji Paikka Ohjaaja
Ma 17.00-17.55 Mixed up dance 7-9v Uimahalli Sanni Salla
Ma 18.00-18.55 Nuorten tanssi 9-12v Uimahalli Sanni Salla
Ma  19.00-20.00 Showtanssi 12-17v. Kari Helmi Vänni
         
Ke 17.30-18.25 Telinevoimistelun treeniryhmä,
alkeet 7-9v.
Pyynpää Silla-Miitta Paasila
Ke  18.30-19.25 Telinetreeni 10-14v. Pyynpää Silla-Miitta Paasila
         
Pe  18.00-18.55 Voimistelun treeniryhmä 7-9v. Winnova Stenius Helmi Vänni

 

Rekisteröidy jäseneksemme hyvissä ajoin ennen ilmoittautumisten alkua! Ilmoittautumiset ryhmiin alkavat 15.8. klo 17.

Jumppiin ilmoittaudutaan sähköisesti jäsentietopalvelun kautta ja ryhmät täyttyvät ilmoittautumisjärjestyksessä.

Kaikki ilmoittautumiset tehdään sähköisesti, emme vastaanota sähköposti-ilmoittautumisia.

Huom! Muistathan, että rekisteröityminen tehdään ainoastaan kerran, joten muista tunnuksesi ja salasanasi..